menu
20-02-2015

O nas

 

Sportowa Akademia Veolia już od 8 lat wspiera rozwój młodych sportowców. Tegoroczna edycja, realizowana przez Fundację Veolia Polska rusza w nowej odsłonie i z dużą dawką nowej energii.


Jednym z inspiratorów programu był Adam Wiercioch, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w drużynie szpadzistów. Udawało mu się łączyć karierę wyczynowego sportowca z pracą zawodową informatyka w firmie Veolia.

Program ma na celu edukację w zakresie szeroko rozumianego marketingu sportowego, umiejętności współpracy z biznesem przy projektach sponsoringowych, podstaw public relations i zasad kontaktowania się z mediami w ramach kształtowania wizerunku sportowca. Szkolenia on-line i grupowe spotkania warsztatowe pozwolą kadrowiczom 9-tej edycji SAV na zdobywanie potrzebnej im wiedzy i doskonalenie umiejętności w praktyce.

Lokalnie staną się ambasadorami akcji „Podaj dalej!”, której zadaniem będzie promocja sportu i zdrowego trybu życia w regionie. Ponadto, każdy z kadrowiczów otrzyma wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium.

Sportowa Akademia Veolia ma charakter długofalowy. W pierwszym roku funkcjonowała w trzech miastach: Łodzi, Poznaniu i w Warszawie, a w drugiej edycji dołączyły dwa kolejne miasta: Tarnowskie Góry oraz Chrzanów. W każdym z regionów kapituła konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele poszczególnych miast i lokalnych mediów, wybrała trzech beneficjentów. W pierwszym roku przeszkoliliśmy 10 młodych sportowców, w drugim 17, a w trzecim już 25.

Kadra tegorocznej, 9-tej już edycji zostanie wyłoniona przez kapitułę konkursową spośród zgłoszeń nadesłanych drogą internetową do 10 listopada br. O udział w programie mogą ubiegać się zawodniczki i zawodnicy w wieku 16-18 lat, którzy mieszkają i trenują na terenie jednej z 5 wybranych lokalizacji oraz reprezentują indywidualną dyscyplinę olimpijską.

Wartości Sportowej Akademii Veolia:

1. Promocja aktywnego trybu życia oraz harmonijnego rozwoju.
2. Przenoszenie pozytywnych wartości sportowych do życia codziennego.
3. Wsparcie dla młodych sportowców:
- merytoryczne - z zakresu marketingu sportowego, coachingu kariery, event management, żywienia w sporcie, PR i sztuki wystąpień publicznych, psychologii sportu, mediów społecznościowych, warsztatów telewizyjnych oraz prawa sportowego,
- finansowe – roczne stypendium.

Sportowa Akademia Veolii. Wszelkie prawa zastrzeżone