menu
05-09-2017

Trzecia lokata Natalki - relacja z zawodów

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser Radial, które odbyły się w dniach 1-3 września w Zatoce Puckiej. W zawodach uczestniczyła nasza beneficjentka Natalia Stawiarska. Poniżej przedstawiamy jej pasjonującą relację z walki o brąz:

 

TRZEBA BYĆ I WALCZYĆ DO KOŃCA NICZYM SZALONA RZEKA!

1-3.09 w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser Radial, gdzie miałam okazję zmierzyć się nie tylko z moimi rywalkami, ale również z samą sobą.


Obecny sezon był dla mnie bardzo ciężki psychicznie. Dziewczyny w kraju szły do przodu, gdy ja stałam w miejscu i chciałam się poddać widząc, jak bardzo mi uciekają. Złą passę postanowiłam przerwać właśnie na tych regatach. Z trenerem, po tym średnio udanym sezonie, założyliśmy cel, by popełnić jak najmniej błędów i dać z siebie wszystko.


Pierwszy dzień był wietrzny i to on okazał się najgorszy. Zestresowana popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy: wiatr mi uciekał, zmiany były dla mnie niezauważalne, a na kursach wolnych moja łódka stała w miejscu. Ostatecznie po podsumowaniu wyników z tego dnia, zajęłam dopiero 9. miejsce. Wieczorem spędziłam dużo czasu na analizie wyścigów, a pomogły mi w tym moje główne rywalki, a jednocześnie przyjaciółki. Pomyślałam: jak nie ja, to kto? Jak nie dziś, to kiedy?

 

Kolejnego ranka wstałam z myślą, że jeszcze dam radę się podnieść. Pogoda była deszczowa, wiał silny wiatr, a ja z uśmiechem na twarzy przebrałam się w mokre pianki i zmobilizowana wyszłam na wodę zmierzyć się ze swoimi słabościami. To był przełomowy dzień - trzy wyścigi, trzy czołowe lokaty i na tabeli wyników wskoczyłam na 3. miejsce!

 

Taktyka na pozostałe dwa wyścigi ostatniego dnia regat była prosta - utrzymanie medalu. Czwarta zawodniczka deptała mi po piętach, co nie dawało mi spokoju i popełniałam kolejne błędy. Wtedy z pomocą przyszły te same osoby, co pierwszego dnia - Kasia i Wiktoria. One zajmowały już pewne 1. i 2. miejsca. Wesołe podpłynęły do mnie przed ostatnim wyścigiem i powiedziały słowa, które brzmiały mi w głowie przez cały następny bieg i które momentami podśpiewywałam: „Nacia musisz być jak szalona rzeka, jak tajfun, który obali mur”. To fragment piosenki z filmu Disneya „Mulan”. Udało się! Mistrzostwa Polski skończyłam na 3. miejscu. Przyjemnością było dla mnie znalezienie się na podium koło dwóch moich koleżanek, którym serdecznie gratuluję! Jestem dumna z tego, że mogłam z nimi rywalizować i razem z nimi cieszyć się z wygranej. Przede mną jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców podczas których emocji na pewno nie zabraknie. Trzymajcie kciuki!

Sportowa Akademia Veolii. Wszelkie prawa zastrzeżone