menu
20-02-2015

O nas

Sportowa Akademia Veolii to innowacyjny program edukacyjny w polskim sporcie, adresowany do utalentowanej sportowo młodzieży w wieku 14-18 lat, którego celem jest wsparcie rozwoju ich kariery sportowej.

 

 

Program ma na celu edukację w zakresie szeroko rozumianego marketingu sportowego, umiejętności współpracy z biznesem przy projektach sponsoringowych, podstaw public relations i zasad kontaktowania się z mediami w ramach kształtowania wizerunku sportowca. Program nie tylko dofinansowuje młodych sportowców ale przede wszystkim przygotowuje ich do radzenia sobie w dorosłym życiu, zarówno trakcie kariery jak i po jej zakończeniu.

 

Jednym z inspiratorów Sportowej Akademii Veolii był Adam Wiercioch, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w drużynie szpadzistów, któremu udawało się łączyć karierę wyczynowego sportowca z pracą zawodową informatyka w firmie Veolia.

 

Sportowa Akademia Veolii ma charakter długofalowy. W pierwszym roku funkcjonowała w trzech miastach: Łodzi, Poznaniu i w Warszawie. W kolejnym roku dołączyły dwa kolejne miasta: Tarnowskie Góry oraz Chrzanów. W każdym z regionów kapituła zarządzająca, w skład której weszli przedstawiciele poszczególnych miast i lokalnych mediów, wybrała trzech beneficjentów. W pierwszym roku przeszkoliliśmy 10 młodych sportowców, w drugim 17, a w trzecim już 25. W chwili obecnej pod skrzydłami SAV znajduje się 21 beneficjentów.

 

Wartości Sportowej Akademii Veolii:

 

1. Promocja aktywnego trybu życia oraz harmonijnego rozwoju

2. Przenoszenie pozytywnych wartości sportowych do życia codziennego

3. Wsparcie dla młodych sportowców:

* merytoryczne z zakresu marketingu sportowego, coachingu kariery, żywienia w sporcie, PR i sztuki wystąpień publicznych, psychologii sportu, mediów społecznościowych, warsztatów telewizyjnych oraz prawa sportowego

* finansowe

Sportowa Akademia Veolii. Wszelkie prawa zastrzeżone